Mistrz Bedforda był jednym z najwybitniejszych iluminatorów francuskiego gotyku, a jego dzieła zachwycają historyków sztuki i wielbicieli starodruków na całym świecie. W zbiorach Królewskiej Biblioteki na Zamku Windsor przechowywane jest wyjątkowe osiągnięcie jego warsztatu: gotycki brewiarz Godzinki Sobieskiego.

Wspaniały manuskrypt powstał w Paryżu w złotym okresie średniowiecznej iluminacji i od dwóch stuleci jest przechowywany na Zamku Windsor jako część królewskiej kolekcji, którą królowa Elżbieta II zachowuje dla narodu brytyjskiego. Dzięki ścisłej współpracy z Królewską Biblioteką, wydawnictwo Quaternio Editions z Lucerny udostępnia go w formie publikacji faksymilowej.

Godzinki Sobieskiego mieszczą w sobie sześćdziesiąt całostronicowych miniatur i ponad czterysta scen narracyjnych. Oddanie kunsztu oryginalnego dzieła było ogromnym przedsięwzięciem ? szczególnych starań wymagało zreprodukowanie różnych rodzajów złoceń: kładzionego i sproszkowanego złota oraz odtworzenie drobnych wzorów grawerowanych na takich detalach jak np. aureole.

Jedynym dystrybutorem tego dzieła w Polsce jest Wydawnictwo Bernardinum. Zachęcamy do kontaktu, aby zapoznać się bliżej z tym niesamowitym dziełem, którego oryginał używał król Jan III Sobieski.

Wszelkich informacji udzielamy pod email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Bernardinum Ltd.Publishing House, ul. Ksiedza Biskupa Dominika 11 83-130 Pelplin Poland
Tel. +48 58 536 17 57, Fax +48 58 536 17 26, Mobile: +48 503 070 767

Polityka prywatności